Sunday, September 8, 2013

Kartičky Project Life na mašince Silhouette


Nejprve budeme potřebovat kartičky na Project life v digitální podobě. Nejvíc se mi osvědčil formát .jpg, kdy jsou kartičky uložené jednotlivě. Najdete je např. zde: http://jessicasprague.squarespace.com/blog/2012/5/11/project-life-journaling-card-freebie.html

Otevřeme program Silhouette. Zvolíme možnost Soubor - Otevřít a vyhledáme soubor s kartičkou. Ta se v mém případě zobrazila příliš veliká, ale pomocí jednoduché úpravy jsem ji zmenšila na požadovaných 4x3”. Teď už stačí nakreslit kolem ní obdélník k vystřižení.


Pokračujte podobně s dalšími kartičkami. Vždy se vám otevřou v novém okně, stačí je zmenšit a zkopírovat do původního prvního okna, ve kterém pracujete. Obdélníky k vystřižení také nemusíte složitě kreslit, ale stačí zkopírovat.


Nezapomeňte zobrazit Registration Marks, které se musí vytisknout, aby mašinka věděla, kde má řezat. Je to tlačítko v pravém horním rohu s černými růžky. Je nutné zaškrtnout “Show registration marks”.
Zobrazí se černé značky, kartičky musíte umístit do oblasti pod nimi.Teď stačí poslat soubor do tiskárny a poté na podložku do Silhouette mašinky
Když dáte pokyn k řezání, mašinka si najde značky a vyřeže v místech, kde jsou obdélníky. A je hotovo! 

No comments: